fbpx
Terapia dla par w niemczech po polsku

Terapia dla par w Niemczech po polsku.

Terapia dla par jest jednym ze sposobów na uratowanie i wzmocnienie związku. Warto o niej pomyśleć, gdy borykacie się z narastającymi konfliktami, problemami komunikacyjnym, niezrozumieniem czy kłótniami. Dowiedz się więcej, kiedy zgłosić się na terapię oraz jak wygląda terapia dla par po polsku w Niemczech.

 1. Gdy w związku pojawiają się kryzysy, problem z komunikacją i bliskością warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychoterapeuty. 
 2. Terapia dla par to proces opierający się na rozmowach między partnerami, monitorowany przez psychoterapeutę, który pomaga poprawić relację, nauczyć się odpowiedniej komunikacji i przejść przez kryzys.  
 3. By terapia dla par była skuteczna niezbędne jest odpowiednie nastawienie – otwartość na kompromisy i zmianę.
 • Na czym polega terapia po polsku w Niemczech?
 • Z jakimi problemami warto udać się na terapię dla par? 
 • Jak przygotować się do terapii po polsku w Niemczech? 
 • Czy terapia dla par jest skuteczna?
 • Jak wybrać dobrego dwujęzycznego psychoterapeutę w Niemczech?

W trakcie związku mogą pojawić się konflikty, a także problemy z komunikacją. Co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy poza Polską, a potrzebujemy pomocy w relacji? Rozwiązaniem może być terapia dla par po polsku w Niemczech. Warto znaleźć dobrego psychoterapeutę na miejscu, bez obaw o barierę językową i zacząć proces uzdrowienia związku. 

Polecam także zobaczyć: https://polskigabinetpsychoterapii.eu/bo-do-tanga-trzeba-dwojga-terapia-par-prowadzona-przez-dwoje-psychoterapeutow

Terapia dla par po polsku w Niemczech 

Na terapię dla par możesz zgłosić się w dowolnym miejscu. Jeśli w tym momencie przebywasz w Niemczech, to nie masz powodów do obaw. Znajdziesz specjalistów, którzy zajmują się terapią dla par w Twoim ojczystym języku. Nie warto zwlekać, tylko jak najszybciej wybrać terapię dla par prowadzoną przez polskiego psychologa w Niemczech.

Terapia dla par — na czym polega i jak wygląda?

Jeśli po obu stronach jest chęć dojścia do porozumienia, to warto skorzystać z pomocy dobrego psychoterapeuty w Niemczech. To rozwiązanie, dzięki któremu możecie poprawić swoje relacje, nauczyć się komunikować i w rezultacie nie tylko przejść przez kryzys, ale także stworzyć fundamenty opartego na wzajemnym szacunku, silnego związku.

Z jakimi problemami udać się na terapię po polsku w Niemczech?

Potrzeba terapii dla par może wynikać z różnych trudności w relacji. Dlatego wskazaniem do terapii mogą być problemy z komunikacją, oddalenie się od siebie, nadmierna zazdrość, problemy natury seksualnej, a także narastający konflikt. Więcej o powodach znajdziesz w artykule: https://zanetamikolajczyk.com/psychoterapia-po-polsku/

Terapia dla par po polsku w Niemczech opiera się głównie na rozmowach między partnerami, które są moderowane przez terapeutę. W początkowej fazie terapeuta powinien przeprowadzić konsultację, która pozwoli mu poznać nie tylko problemy pary, ale i historię relacji. Po tym etapie terapeuta przedstawia dalsze możliwości terapii, a także plan kolejnych spotkań.

W trakcie sesji terapeutycznych para rozmawia o swoich problemach, a także dzieli się trudnymi emocjami. Celem takich spotkań nie jest tylko znalezienie źródła aktualnej sytuacji, ale także zrozumienie problemu, jego naprawa oraz nauka wzajemnego porozumiewania się i umiejętności spojrzenia na coś z perspektywy partnera.

Czy terapia dla par pomaga?

Jeśli dwóm stronom zależy na zadbaniu o związek, to terapia może przynieść świetne rezultaty, nie tylko w postaci uporania się z większym kryzysem, ale także wzajemnego zrozumienia się, a nawet i odkrycia siebie na nowo. Gabinet polskiego terapeuty dla par w Niemczech to miejsce, w którym na neutralnym gruncie omawianie są trudne emocje, z poszanowaniem dla każdej ze stron. Dobrze mieć jednak świadomość, że terapia może pomóc się pogodzić i budować dalszą relację, ale także podjąć wspólną decyzję o rozstaniu, jeśli partnerzy dojdą do wniosku, że to najlepsze dla nich wyjście. 

Terapia dla par w niemczech po polsku
Terapia dla par w niemczech po polsku

Jak przygotować się do terapii dla par?

W trakcie terapii dla par warto zadbać o odpowiednie nastawienie, otwartość, gotowość na zmiany, a także wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. To najlepszy moment, by otworzyć się na negocjacje i kompromis w związku. Otwartość na partnera, chęć szczerej i konstruktywnej rozmowy, nie tylko ułatwi terapię, jak i przyspieszy cały jej proces. 

W trakcie terapii może się okazać, że dla dobra związku konieczna będzie zmiana niektórych nawyków lub zachowań, które mogą być dla drugiej strony bolesne i krzywdzące. Nie będzie to łatwy proces, dlatego bez gotowości na zmiany trudno o udany proces terapii. 

Sesja terapeutyczna z dwujęzycznym psychologiem może pomóc spojrzeć na daną sytuację z innej perspektywy. A to oznacza zderzenie się ze świadomością, że nie tylko druga strona jest odpowiedzialna za aktualny konflikt. Nie jest to łatwe doświadczenie, jednak bardzo ważne dla przejścia terapii. 

Czy w takim razie można powiedzieć, że terapia dla par jest skuteczna?

Skuteczność terapii zależy głównie od pary i jej nastawienia. Polski psycholog w Niemczech jest wsparciem w rozmowach, pomaga w zrozumieniu siebie nawzajem, kieruje na właściwą ścieżkę, ale nie podaje gotowych rozwiązań. Terapia wymaga wiele motywacji, chęci do zmian i pracy własnej, także poza gabinetem psychologa. Dlatego psychoterapia po polsku może zarówno umocnić związek, pokonać przeciwności i lepiej się zrozumieć, jak i zakończyć się rozstaniem pary, gdy ta stwierdzi, że jest to dla niej najlepsze rozwiązanie. W takiej sytuacji terapia także może do tego przygotować, by rozejść się w zgodzie i w szacunku do siebie.

Dobrze od samego początku zdecydować się na rzetelnego specjalistę, który nie tylko ma pozytywne opinie na swojej stronie WWW, ale także odpowiednie wykształcenie kierunkowe i udokumentowaną praktykę. Dlatego nim wybierzesz polskiego psychoterapeutę w Niemczech, sprawdź jego kwalifikacje. Żaneta Mikołajczyk jest certyfikowaną psychoterapeutką, która zdobywała wykształcenie zarówno w Polsce, jak i Niemczech. Tym samym oferuje terapie w Niemczech w języku polskim i niemieckim. 

Sprawdź także

5 thoughts on “Terapia dla par w Niemczech po polsku.”

 1. Dzien dobry,

  razem z Partnerem jesteśmy zainteresowani psychoterapia dla par. Najważniejsze dla nas jest dwujęzyczna terapia, język polski i niemiecki.

  Czy bylaby taka możliwość ?
  Jest to mozliwe W formie Online ?
  Jaki jest koszt takiej sesji?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Pamela Kuczynska

 2. Witam
  Razem z partnerem potrzebujemy terapii. Dla nas najlepsze były wizyty stacjonarne
  W jakim miescie w niemczech mozna Pania znalezc?
  Pozdrawiam

 3. Dzień dobry potrzebuje pomocy w małżeństwie . Pojawiły się duże problemy mieszkamy w issum czy byłaby możliwość spotkania się i porozmawiania mamy z mężem problemy co ja bym chciała naprawić tylko nie potrafię sobie sama z tym poradzić dlatego szukam pomocy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *